Żabnica zalewa mieszkańców Łukowej

09.08.2018

Przez niewyregulowane koryto rzeki, woda ciągle podtapia nasze domy – żalą się mieszkańcy Łukowej i proszą radio RDN o interwencję.

Jak mówią, praktycznie każda większa ulewa kończy się podtopieniami, które wyrządzają sporo szkód. – Mamy problem, bo ciągle nas zalewa Żabnica. Rzeka nie jest uregulowana, nie jest oczyszczona, nie ma pieniędzy na to. Żeby chociaż przyjechała koparka i wybrała dno i żeby te chaszcze po bokach usunęła.

Wójt gminy Lisia Góra – Arkadiusz Mikuła rozkłada ręce i mówi, że Żabnicą zarządza Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. – Potok Żabnica jest w zarządzie Wód Polskich i to tam trzeba będzie szukać pomocy jeżeli chodzi o poprawę techniczną brzegu. Natomiast w Łukowej prowadzimy od kilku lat intensywne prace polegające na wzmocnieniu i uregulowaniu wszelkich cieków wodnych, które są w naszym zarządzie, które są ciekami gminnymi – informuje wójt.

Po rozmowie z reporterką RDN, wójt Lisiej Góry zapewnił jednak, że przyglądnie się sprawie i zgłosi problem w Wodach Polskich.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Arkadiusz Mikuła
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30