Zabrakło darmowych szczepionek dla seniorów

13.10.2017

Nie ma już bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla seniorów z Tarnowa. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.

W dwóch z czterech miejskich przychodni, bezpłatnych szczepionek dla osób po 65 roku życia zabrakło już po kilku dniach. Jak mówi lekarz Krystyna Mierzejewska z przychodni nr 5 w Tarnowie, z roku na rok liczba pacjentów chcących zabezpieczyć się przeciwko grypie rośnie.

– W naszej przychodni zakończyliśmy bezpłatne szczepienie. Zgłaszali się głównie nasi pacjenci ale przychodziły również osoby spoza naszego rejonu. Byli to pacjenci z centrum miasta czy z terenu Mościc. Zainteresowanie akcją z roku na rok jest większe. Wiąże się to z tym, że świadomość tych pacjentów i naszych seniorów jest większa –dodaje lekarz.

W tym roku tarnowski magistrat zakupił ponad 1500 szczepionek przeciwko grypie. Wydał na to 60 tysięcy złotych. Wiesław Izworski, dyrektor wydziału zdrowia i polityki społecznej tarnowskiego magistratu uważa, że program bezpłatnych szczepień dla seniorów powinien być kontynuowany w większym wymiarze.

– Ilość bezpłatnych szczepionek, którą kierujemy dla naszych seniorów jest duża patrząc jak ten program rozwija się w innych miastach. Chcemy te bezpłatne szczepienia kontynuować, jednak wszystko będzie zależało od środków z budżetu miasta. Będziemy starali się również pozyskać fundusze zewnętrzne na ten cel – mówi Wiesław Izworski.

Magistrat deklaruje, że zamierza pozyskać dodatkowe finanse na ten cel z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Posłuchaj:
Krystyna Mierzejewska
Wiesław Izworski
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy