Zabytek przy Bernardyńskiej do remontu

15.09.2017

Remont zabytkowych murów przy ul. Bernardyńskiej w Tarnowie może potrwać nawet do września przyszłego roku. Jedno jest pewne – wtedy mury miejskie nie będą już straszyć wyglądem.

Rozstrzygnięto przetarg na renowację tego tarnowskiego zabytku. Mieszkańcy zwracają uwagę, że odrestaurowanie murów przyczyni się do polepszenia jakości turystyki w mieście.

– To wizytówka, odnowić trzeba. – Tarnów się przez to wzbogaci, będzie się podobał. – Dobrze, będzie większe bezpieczeństwo. – Niech naprawią, będzie służyć turystyce tarnowskiej – mówią naszej reporterce tarnowianie.

Remont ma być realizowany w dwóch etapach. Pierwszy rozpocznie się już niebawem, natomiast drugi będzie mógł być realizowany dopiero po rozstrzygnięciu wniosku złożonego do Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu rewitalizacji.

Drugi etap trochę uwarunkujemy otrzymaniem dotacji z funduszy europejskich. Ochrona tych murów jest koniecznością z jednej strony estetyzującą ten fragment miasta, z drugiej strony pełniącą ważną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji całej skarpy rynku – mówi Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

W ramach tego samego wniosku planowane są też prace przy murach obronnych od strony północnej na wysokości Bastei. W zamyśle jest usunięcie kamienicy, która zasłania zabytkowe mury.

Pierwsza część remontów zabytkowego muru obronnego miasta ma ruszyć niebawem. Cała inwestycja obejmować będzie odświeżenie murów, montaż iluminacji i remont Małych Schodów. Ponad milionowa inwestycja będzie wykonana przez firmę z Wojnicza.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Roman Ciepiela
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN