Zakażenie koronawirusem wykryto w Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie

30.09.2020

11 osób z personelu oddziału pulmonologii jest zakażonych koronawirusem. Pozostałe oddziały są bezpieczne.

W ubiegłą niedziele u jednej z pacjentek pulmonologii pojawiły się niepokojące objawy mogące sugerować dodatkową infekcję. Pacjentka została odizolowana i poddana testom, które dały pozytywny wynik.

Szpital wdrożył zasady bezpieczeństwa narzucone przez Ministerstwo Zdrowia i Sanepid, a pracujący tam personel i pozostali pacjenci skierowani na pobranie wymazów. W efekcie okazało się, że u nikogo z pacjentów nie wykryto koronawirusa natomiast zakażenie wyryto u 11 osób z personelu.

W związku z tym w porozumieniu z sanepidem pacjenci niezainfekowani koronawirusem zostali sukcesywnie wypisywani z oddziału pulmonologii.

Jak informuje dyrektor ds. medycznych Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie Paweł Blicharz w czwartek zostanie wypisany ostatni pacjent. Wypisywani pacjenci zostają objęci nadzorem epidemicznym.

Personel szpitala opiekujący się pacjentami został już w dniu wykrycia zakażenia całkowicie zmieniony na nowy personel. Było to możliwe dzięki powrotom pracowników z urlopów, stażów i szkoleń, a także przy wsparciu personelu pozostałych oddziałów.

Po wypisaniu ostatniego pacjenta oddział zostanie zdezynfekowany, a jego ponowne otwarcie planowane jest na połowę przyszłego tygodnia.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN