W Zalasowej na ul. Tarnowskiej ma powstać przejście dla pieszych i zatoką autobusową

10.10.2019

Mieszkańcy mówią – wreszcie! Za budową inwestycji opowiedziała się Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która ponownie wizytowała ten fragment drogi powiatowej Tarnów – Ryglice. To skuteczna interwencja radia RDN.

Budowy przejścia dla pieszych domagają się mieszkańcy, którzy boją się o swoje bezpieczeństwo na tej – jak mówią – wyjątkowo ruchliwej drodze.

Już na etapie projektowania były popełnione błędy i taki bubel inwestycyjny został wykonany – alarmują mieszkańcy ul. Tarnowskiej.

– Chodnik jedną stroną jezdni, drugą stroną, brak przejścia na takim zakręcie, w tak niebezpiecznym miejscu już na etapie projektowania aż raziło w oczy. To jest błąd nie do zaakceptowania. Nie wyobrażam sobie, żeby dziecko mogło przechodzić bez opieki przed tak niebezpiecznym zakrętem. – Przejście dla pieszych z odpowiednim oznakowaniem, zatoczki są tutaj niezbędne. – To szczególnie niebezpieczne z uwagi na niewidoczny zakręt i niestety brak zatoczek autobusowych.

Co na to władze gminy Ryglice? Burmistrz Paweł Augustyn obiecuje, że poprawi się tam stan bezpieczeństwa, ale za ok. 2 lata.

– Wykonanie projektu i nowej zatoczki, będzie to trwało przynajmniej rok czasu, nawet do dwóch. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. To nie jest tak, że my sobie wymyślimy, że zrobimy zadanie. Musimy zlecić, zaprojektować, uzyskać pozwolenia, wykonać zatoczkę i jeszcze raz wystąpić do Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, żeby wyraziła zgodę na wykonanie przejścia dla pieszych.

Burmistrz Ryglic odpowiedzialnością za zły projekt obarcza poprzednie władze gminy i dodaje, że dla gminy teraz to dodatkowe koszty.

– To są zaszłości. Nie zrobiono tego od razu, kiedy projektowano kolejny odcinek chodnika. Wykonanie małej części chodnika, przebudowa zatoczki to już jest zadanie, które podnosi koszty. Wykonanie tego zadania od razu spowodowałoby, że mielibyśmy chodnik, przejście dla pieszych i zatoczkę i mieszkańcy bezpiecznie mogliby przechodzić przez jezdnię.

Mieszkańcy tymczasem liczą na szybkie rozwiązanie problemu i jak mówią – nie ustąpią, bo chodzi o ich bezpieczeństwo, dzieci oraz osób starszych, tym bardziej, że kierowcy nagminnie łamią tam przepisy, głównie jadą z nadmierną prędkością.

Do sprawy będziemy wracać.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Paweł Augustyn
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN