Zamieszanie z premiami piłkarzy Sandecji

13.03.2018

Sandecja Nowy Sącz w maju 2017 roku awansowała do piłkarskiej Ekstraklasy, ale zawodnicy do teraz nie dostali pełnych premii za ten sukces. Sprawdzaliśmy dlaczego trwa to tak długo.

Atmosfera wokół Sandecji jest teraz fatalna. Piłkarze zajmują ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy na 10 meczów przed końcem sezonu, nie mają swojego stadionu i grają domowe mecze w Niecieczy. Do tego pojawiła się informacja, że kilku zawodników odwiedziło prezydenta Nowego Sącza, by przypomnieć o zaległościach, czyli o obiecanych pieniądzach za awans.

Ja mogę powiedzieć o sprawach bieżących, realizowanych przez spółkę akcyjną w tym sezonie. Wszystkie i wypłaty i premie są płacone na bieżąco. Klub nie ma żadnych zaległości w stosunku do pracowników, czy innych wierzycieli. Jeśli chodzi o kwestię spotkania zawodników z prezydentem, nie znam tego tematu i nie chciałbym się wypowiadać w tym temacie – zaznacza Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy Sandecji Nowy Sącz.

Po awansie do Lotto Ekstraklasy została utworzona spółka akcyjna, która przejęła pierwszy zespół od stowarzyszenia Miejski Klub Sportowy Sandecja Nowy Sącz. To właśnie to stowarzyszenie jest odpowiedzialne za wypłacenie premii za awans. Dlaczego zatem piłkarze nie dostali jeszcze wszystkich pieniędzy?

Mogę powiedzieć tyle, że premie są wypłacane. Większość z nich jest już wypłaconych, a do końca kwietnia zawodnicy otrzymają resztę pieniędzy – tak umówiliśmy się z piłkarzami – wyjaśnia Andrzej Danek, prezes stowarzyszenia MKS Sandecja Nowy Sącz.

Danek zdementował pojawiające się informacje, że niektórzy piłkarze nie dostali jeszcze ani grosza za awans na najwyższy szczebel. – Nie wiem kto puszcza takie informacje w mediach. Nie są one prawdziwe – podkreślił działacz.

Sami zawodnicy nie są ochoczy w komentowaniu sprawy. Temat jest drażliwy. Jeśli dodamy do tego fakt, iż drużyna Sandecji nie wygrała od 18 meczów, trudno szukać optymizmu. Zawodnicy nie dostali całych premii za awans do Ekstraklasy, a niebawem może okazać się, że z niej spadną.

Posłuchaj:
Relacja
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy