Zamieszkali w porzuconym wraku

19.09.2019

Bezdomni od tygodni mieszkali w porzuconym busie na osiedlu przy ul. Leśnej w Tarnowie.

– Ja ich widuję wieczorem, teraz też właśnie wchodzą do busa. Sądziłem, że ten wrak jest czyjąś własnością i ktoś coś w nim trzyma, nie wiadomo co. Prawdopodobnie chcieliby tu mieszkać pewnie w zimie, tylko żeby nie stała się jakaś tragedia. To jest przykre, że mamy z takim zjawiskiem do czynienia. Pozostaje problem tych ludzi, są na swój sposób biedni. Lepiej, żeby mieszkali w tym busie, niż mieliby się plątać po ulicach. Zajmuje miejsce parkingowe, nie ma powietrza w kołach. Na prowizorkę się nadało, ale na dłuższa metę nie.

Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Tarnowie, przyznaje, że mieszkańcy w tej sprawie interweniowali niejednokrotnie, bo osoby pomieszkujące w samochodzie zakłócały ciszę.

– Zaniepokojenie mieszkańców budził fakt, że osoby bezdomne wchodziły do tego samochodu, przebywały tam, spożywały alkohol, zakłócały spokój mieszkańcom, głośne krzyki. Myślę, że wszystkiego można było się spodziewać w tym miejscu. Dostaliśmy pismo od właściciela tego terenu, z którego wynika, że ten samochód należy traktować jak wrak i jest prośba o usunięcie. Dlatego działania zostały podjęte i pojazd zostanie usunięty, potraktujemy go jako wrak. Pojazd jest nieużywany, w złej kondycji technicznej, drzwi są pootwierane. Jako wrak odjedzie z tego miejsca.

Straż Miejska ma dziś, 19 września, wydać dyspozycję o usunięciu wraku busa na osiedlu przy Leśnej.

Ma go odholować Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych na swój parking.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Krzysztof Tomasik
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN