Zamknięte trasy w górach

26.03.2019

Zamknięta droga na Trzy Korony i jedna z tras na Sokolice. Turyści, którzy wyjechali w Pieniny przeżywają trudny czas. Czasowo niedostępne są niektóre ze ścieżek. 

Informację o zamkniętych szlakach przekazuje Pieniński Park Narodowy. Utrudnienia nie są związane z pogodą ale konserwacja lub remontem tras. W przypadku najwyższego szczytu Pienin Środkowych czyli Trzech Koron odnawiana jest galeria widokowa na samej górze ale też sam szlak prowadzący w to miejsce. Utrudnienia potrwają tu do 19 kwietnia.

Dziś dodatkowo od 7.00 całkowicie zamknięto odcinek trasy z Krościenka do Krasu czyli część zielonego szlaku prowadzącego na Sokolice. Zamiast trasy wzdłuż Dunajca lepiej wybrać tę przez Czertezik, dlatego że w rejonie Zawiesów pracownicy parku zrzucają kamienie z miejsc szczególnie niebezpiecznych. Ten fragment trasy zamknięty będzie do 15.00.

W samej Szczawnicy wciąż niedostępna jest Droga Pienińska czyli czerwony szlak na odcinku od pawilonu wystawowego PPN do granicy państwa. Tutaj prace przy budowie ścieżki rowerowej mają zakończyć się 15 kwietnia.,

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN