Kto zapłaci za zastępcze Karty Nowosądeczanina? [FILM]

14.02.2020

Nawet 5 tysięcy zastępczych Kart Nowosądeczanina może zostać wydanych mieszkańcom Nowego Sącza. Będą one miały jednak ograniczone działanie. Jak wiecie z naszych wiadomości, kanadyjska firma, której zlecona została dostawa czipów do kary, produkowała je w chińskich fabrykach. Z powodu koronawirusa rozwijającego się w Azji, produkcja w tych zakładach została wstrzymana.

W ostatnim tygodniu lutego mieszkańcy mają dostać karty zastępcze, które później zostaną zastąpione prawdziwymi. Na razie nie wiadomo ile będzie to dokładnie kosztować.

Nie możemy mówić jeszcze o kosztach, będziemy prowadzić rozmowy z dostawcami. Będziemy chcieli, żeby odbyło się to może bezkosztowo. Jeśli jakiekolwiek koszty by się pojawiły na pewno nie przekroczą ewentualnych kar, które będziemy chcieli pozyskać z tytułu opóźnienia w dostarczeniu czipów.

Chociaż szukano innych dostawców chipów, to na terenie Europy i Ameryki nie ma dostawcy, który mógłby dostarczyć chipy z odpowiednimi komponentami – wyjaśnia przewodniczący zespołu ds. Projektu Karty Nowosądeczanina Jacek Żelasko.

Karty mają działać tylko w ograniczonym zakresie.

Karty te będą uprawniały do bezpłatnej komunikacji miejskiej, do korzystania z parkingów, a także ze zniżki na basen natomiast nie zadziałają z partnerami programu. Docelowo karty te będziemy musieli wymienić na nowe, w momencie gdy dostaniemy dostawę – tę zagrożoną – dodaje wiceprzewodnicząca zespołu ds. Projektu Karty Nowosądeczanina Anna Bednarczyk-Maśko.

Dopiero gdy sytuacja zostanie opanowana, Nowy Sącz może liczyć na dostawę właściwych czipów z Chin, które pozwolą na wydanie kolejnej – właściwej już karty mieszkańcom. Nikt nie wie jednak kiedy to się stanie.

Miasto wydało dopiero około 4,5 tysiąca kart. Mieszkańcy od grudnia złożyli jednak ponad 25 tysięcy wniosków.

O ten temat spytaliśmy też prezydenta Ludomira Handzla

Posłuchaj:
Jacek Żelasko i Anna Bednarczyk-Maśko
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Robert Kantor
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN