Inwestycji za miliony na razie nie będzie

24.09.2018

Zapowiadana od lat inwestycja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie na razie odłożona w czasie. Mowa o budowie specjalnego toru do nauki jazdy wymaganego wraz z nowymi przepisami dla młodych kierowców.

– Mimo zapowiedzi, zmiany na razie nie wchodzą w życie, dlatego Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, póki co, nie powstanie – informuje szef tarnowskiej placówki, Jarosław Sady. – Jest to bardzo duża inwestycja, jej cena to prawie 5 mln zł. Każdy, kto musi podjąć taką decyzję, powinien się zastanowić, czy taka inwestycja mu się później zwróci. Jeżeli przygotowanie takiego ośrodka w Tarnowie stanie się konieczne, to na pewno MORD podejmie się tego wyzwania i taki ośrodek wykona, bo działkę, teren na to przeznaczony już mamy – wyjaśnia Jarosław Sady.

Szykuje się natomiast intensywny cykl spotkań prewencyjnych dla młodzieży organizowanych przez MORD.

Pierwszy już w najbliższy piątek, 28 września, w hali sportowej przy ul. Krupniczej.

– Im szybciej dzieci i młodzież poznają przepisy ruchu drogowego, tym wypadków na drogach będzie mniej – uważa Jarosław Sady. – Jeśli dzieci już od najmłodszych lat zetkną się ze znakami drogowymi, z prostymi pytaniami odnośnie przepisów ruchu drogowego, to w dorosłym życiu to na pewno będzie procentować. Zresztą widzimy przykłady, jak to było z odblaskami – w pewnym momencie odblaski zaczęły być widoczne na drogach, a to pewnie między innymi dzięki takim akcjom, podczas których promowaliśmy noszenie odblasków, rozdawaliśmy odblaski. Oczywiście będziemy to robić w dalszym ciągu – deklaruje szef tarnowskiego MORD-u.

Podobne spotkania odbywać się będą także w Ciężkowicach oraz w Ryglicach. O szczegółach będziemy informować.

Posłuchaj:
Jarosław Sady
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN