Żartował z policjantów, teraz może trafić do więzienia

22.06.2018

Nawet rok więzienia może grozić mężczyźnie, który opublikował na portalu społecznościowym zdjęcie śpiących w radiowozie policjantów. Twierdził, że są to funkcjonariusze z powiatu limanowskiego. Jak się okazało był w błędzie. Teraz odpowie przed sądem za …nieudany żart.

Karaluchy pod poduchy, taki komentarz wraz z fotografią przedstawiającą śpiących policjantów w radiowozie zamieścił jeden z użytkowników portalu społecznościowego. Jednak jakość zdjęcia nie pozwalała na identyfikację numerów radiowozu czy przedstawionych na niej osób.

Mimo to komentarz do zdjęcia sugerował, że zrobiono je w jednej z miejscowości powiatu limanowskiego. Publikacja wywołała falę krytyki pod adresem funkcjonariuszy Policji, a zdjęcie szybko rozprzestrzeniło się w sieci, gdzie było chętnie komentowane.

O wszystkim dowiedział się Komendant Powiatowy Policji w Limanowej, który zlecił śledztwo w tej sprawie. Ustalono, że fotografia nie przedstawia policjantów tamtejszej komendy. Najprawdopodobniej nie została wykonana też na terenie województwa małopolskiego.

W sprawie zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa mającego na celu pomówienie i poniżenie funkcjonariuszy Policji oraz utratę zaufania społecznego potrzebnego do wykonywania zawodu. Sprawca całego zatrzymania został już ustalony. Grozi mu nawet rok więzienia.

Posłuchaj:
Relacja
Jakub Pędzich
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Jolanta Moździerz, ks,. Piotr Adamczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30