Zarząd Sądeckich Wodociągów powinien podać się do dymisji?

22.08.2019

– Zarząd Sądeckich Wodociągów powinien podać się do dymisji – przekonuje zastępca prezydenta Nowego Sącza Artur Bochenek. Jego zdaniem podwyżki za wodę i odbiór ścieków to konsekwencja tego, że miasto straciło większościowe udziały w wodociągach.

Jak dodaje Urząd planuje odzyskać większość w tej spółce.

– Zarząd Sądeckich Wodociągów nie potrafi współpracować ani z prezydentem miasta ani z mieszkańcami Nowego Sącza. Uważam, że takie podejście zarządu spółki, która tak na prawdę powstała w Nowym Sączu i została założona przez to miasto powinno skutkować dymisją zarządu. Zarząd podejmuje działania sprzeczne z interesem mieszkańców miasta – mówi Artur Bochenek.

W tej chwili miasto posiada 48% udziałów i chcę wykupić dodatkowe 3%. To zdaniem Artur Bochenek wystarczy, aby zarząd musiał słuchać głosu miasta i mieszkańców.

Podwyżki za wodę i wywóz ścieków mają wejść od września. Właśnie wtedy miasto przestanie dopłacać do taryf z własnego budżetu, na co zgodziła się rada miasta. Uchwała została podjęta w sierpniu na prośbę prezydenta Nowego Sącza. W konsekwencji spółka Sądeckie Wodociągi nie dostanie około 3 milionów złotych. Jak podkreśla Zarząd spółki taryfa we wrześniu się nie zmieni, ale mieszkańcy zamiast płacić z własnej kieszeni tylko jej część, zapłacą całą kwotę.

Posłuchaj:
Artura Bochenka
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Nowak-Curyło, Damian Kiwior
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN