Dyktat firm budowlanych – Urząd Marszałkowski zwiększa kwoty na inwestycje [WIDEO]

15.09.2017

Aż o 14 milionów złotych zwiększono koszty budowy obwodnicy Tuchowa. To oznacza, że całe zadanie pochłonie w sumie 60 milionów.

Koszty dostosowano do najniższej oferty w przetargu. – Zakres prac jest ogromny, bo, ze względu na specyfikę terenu, obwodnica poprowadzona będzie wiaduktem – poinformował w programie Słowo za słowo, wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys. – Tam mamy taki dosyć poważny problem, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej zobowiązał nas do wybudowania obwodnicy nad wałami Białej, tam będzie most ponad 300 metrów. Najtańsza oferta okazała się dużo przekraczająca tę kwotę, na jaką pierwotnie te prace były wyszacowane – dodaje.

Mieszkańcy Tuchowa uważają, że obwodnica jest bardzo potrzebna. Ich zdaniem powinna powstać już dawno temu. – Dobry pomysł. – Ta obwodnica już mogłaby być 25 lat temu. – Wygodne rozwiązanie. – Obwodnica bardzo potrzebna, tu jest taki ruch, że nie ma jak przejść na drugą stronę – mówią naszej reporterce mieszkańcy.

Na przełomie września i października ma być podpisana umowa z wykonawcą, dlatego jeszcze w tym roku teren pod budowę będzie mógł być przygotowywany. Decyzją zarządu województwa także przyznano pieniądze na zabezpieczenie dwóch niebezpiecznych osuwisk – w Woźnicznej koło Pleśnej za ponad 3 miliony złotych oraz w Kamionce Wielkiej koło Nowego Sącza za 6 milionów złotych. Koszty są duże, bo i prace inżynieryjne mocno skomplikowane.

Zwiększono też o 3 miliony złotych pulę środków na remont sali widowiskowej w Centrum Sztuki Mościce. Modernizacja może więc ruszać bez przeszkód.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Stanisław Sorys
Mieszkańcy
Dorota Kunc, Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN