Zbierają na budowę domu dla swoich niepełnosprawnych dzieci

19.06.2018

Chcą zapewnić przyszłość swoim niepełnosprawny dzieciom. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ‚Nadzieja” z Tuchowa od kilkunastu miesięcy zbiera pieniądze na budowę domu mieszkalnego z rehabilitacją.

Obecnie miejscem spotkań podopiecznych jest niewielkich rozmiarów salka w klasztorze redemptorystów. – Odbywają się w niej kilka razy w miesiącu różnego rodzaju warsztaty oraz spotkania integracyjne – mówi reporterowi RDN Maria Tyrka, zastępca prezesa tuchowskiego stowarzyszenia. Spotykamy się w wolnych chwilach, przychodzimy na terapię czy rehabilitację. W jakiś kryzysowych momentach, gdy rodzic trafia do szpitala czy też wyjdą inne losowe sytuacje w rodzinie, w nowym ośrodku podopieczny mógłby zamieszkać. W projekcie naszego ośrodka jest przewidziane 20 miejsc mieszkalnych, rehabilitacja czy stołówka. Chcemy również w przyszłości wybudować basen – opowiada Maria Tyrka.

Tuchowskie stowarzyszenie posiada blisko 40 – to arową działkę, a także pozwolenie na budowę. Obiekt ma kosztować około 8 milionów złotych.

– Przeszkodą w dalszym działaniu jest brak pieniędzy na rozpoczęcie inwestycji – mówi Marian Gut, prezes stowarzyszenia ‚Nadzieja”. – Prosimy ludzi dobrej woli, wszystkich którzy mogą nam w jakiś sposób pomóc. Liczymy, że wspólnie uda nam się rozpocząć tę budowę naszego ośrodka. Myślę również o inwestorze, który miałby wspólny cel w wybudowaniu tego obiektu. Spełniałby on zadania rehabilitacji naszych dzieci – apeluje Marian Gut.

Stowarzyszenie stara się organizować różne akcje charytatywne. Ostatnio na działce obok tuchowskiego klasztoru zorganizowano imprezę ‚Podaruj odrobinę czasu”, podczas której spotkali się dobroczyńcy, osoby niepełnosprawne oraz ich rodzice.

Oprócz tego społecznicy organizują koncerty oraz bale charytatywne, podczas których zbierane są fundusze na budowę ośrodka dla niepełnosprawnych z Tuchowa i okolic. Ich rodzice się boją o przyszłość dzieci, gdy ich zabraknie.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN