Zbliża się koniec utrudnień na zniszczonej drodze wojewódzkiej

10.08.2018

Od połowy przyszłego tygodnia będzie można przejechać drogą wojewódzką nr 968, na odcinku między Lubomierzem i Szczawą w gminie Kamienica. Jak wiecie z wiadomości RDN Nowy Sącz, właśnie ten fragment jezdni został najbardziej uszkodzony podczas powodzi, która nawiedziła region w połowie lipca.

Na razie nie jest to generalny remont nawierzchni, a jedynie przywrócenie przejezdności.

– Prace będą kosztować kilkanaście milionów złotych. Przywrócimy przejezdność nie przez przywrócenie biegu drogi, ponieważ na to potrzebujemy dużo więcej pieniędzy i czasu, a przez przesunięcie jezdni o kilka metrów w bezpieczne miejsce – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Janusz Klag, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nowym Sączu.

– W międzyczasie będziemy przystępować do prac odtworzeniowych uszkodzonych odcinków. Musimy tam dowieźć setki kubików materiałów, które zabrała woda – dodał.

Drogą będą mogły przejeżdżać pojazdy o maksymalnej wadze do 15 ton. Na razie na drodze obowiązuje zakaz ruchu, który nie dotyczy mieszkańców gminy Kamienica. Mogą korzystać z tymczasowych utwardzonych przejazdów.

Jeszcze w sierpniu koniec utrudnień na drodze wojewódzkiej 968 [ZDJĘCIA]

Posłuchaj:
Janusz Klag
Jakub Pędzich
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy