Zielone choinki i paczki w rękach potrzebujących z regionu

21.12.2018

Najbardziej potrzebujący z powiatu limanowskiego otrzymali w piątek (21.12) prezenty. W coroczną Akcję Zielona Choinka zaangażowany jest starosta limanowski i pracownicy tego urzędu, a także lokalni przedsiębiorcy i Nadleśnictwo Limanowa. Także tym razem śledziliśmy trasę rozdawania paczek i choinek.

Tym razem akcja odbywała się pod okiem nowego starosty limanowskiego Mieczysława Urygi. – To już 11 edycja. Bardzo się cieszymy, że przedsiębiorcy ale też pracownicy starostwa organizowali zbiórkę prezentów. Każdy się dzieli tym co może i przekazuje potrzebującym.

12 domów znalazło się na trasie limanowskich Mikołajów. Dotarcie do nich nie było łatwe, dlatego, że często rozsypane są po różnych terenach, często zdała od drogi głównej – na uboczach.

A 12 domów, dlatego, że powiat limanowski składa się z 12 gmin i w każdej pracownicy MOPS-ów, pomagali w wytypowaniu, tych najbardziej potrzebujących osób. Co roku paczki trafiają do innych rodzin. Obdarowywane są też osoby samotne czy niepełnosprawne.

Chociaż to organizatorzy akcji obdarowują, to tak na prawdę sami też są obdarowywani. Tak było w przypadku pani Marii z Laskowej, która dała nam zebrane i ususzone przez siebie zioła – pierwiosnek i podbiału – z których herbatka działa dobrze na gardło.

Podarunkiem jaki dostajemy od każdego odwiedzanego jest … uśmiech. – Fajnie jest coś dostawać ale jeszcze lepiej jest dawać – dodaje Mieczysław Joniec, przedsiębiorca, który akcję wspiera od samego początku.

W dawanie włączyło się jak zwykle nadleśnictwo Limanowa. Właśnie z terenów tego nadleśnictwa pochodzi 12 jodeł i świerków jakie trafiły do potrzebujących, które pomagął przekazywać nadleśniczy Jan Legutko.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN