Zima w regionie sprzyja narciarzom – czy to zima dziesięciolecia?

17.01.2019

Spekulują w ten sposób górale z Zakopanego, mocno zadowoleni z dużego ruchu turystycznego.

Opady śniegu, niska temperatura i, jak sprawdziliśmy, dobrze przygotowane stoki w regionie oblegane są przez miłośników nart.

Wyciągi i trasy zjazdowe w tarnowskiem cieszą się dużą popularnością. – Nie trzeba jechać w wysokie góry, by pojeździć na nartach – mówią reporterowi RDN, miłośnicy zimowych sportów. – Blisko, bardzo ciekawie, bezpiecznie i spokojnie dla dzieci. – Jak się zacznie jeździć na nartach, to ciężko jest na początku, ale później już się jeździ łatwiej. – Bardzo duży ruch, warunki pogodowe może nie dopisują, ale za dwa dni, jak spadnie kolejny śnieg, to będzie łatwiej można jeździć. – Górki są tu nawet wysokie, a ja lubię jeździć na takich stokach. – Rano dobrze się jeździ, wieczorem nieco ciężej – dodają narciarze.

Ferie, a także ostatnie opady śniegu sprawiły, że dużym powodzeniem cieszy się wyciąg w Siemiechowie. – W ostatnich latach nie było tak śnieżnej pogody – mówi Krzysztof Fela, współwłaściciel ośrodka Jurasówka. – Przez dłuższy czas to nie było śniegu w regionie. Teraz mamy dodatkowo mroźną pogodę, to możemy czasami dośnieżyć. Patrząc na ubiegłe lata, nie było takiej możliwości. Może była, ale nie w takiej ilości jak teraz, bo nie było takiego mrozu. Codziennie na noc przygotowujemy wszystkie stoki, nie ma dnia, byśmy tego nie zrobili – dodaje.

W regionie tarnowskim funkcjonuje jeszcze drugi wyciąg narciarski, na Lubince. Dużą popularnością cieszą się również ośrodki w Stobiernej koło Dębicy oraz w Laskowej.

Posłuchaj:
Narciarze
Krzysztof Fela
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN