Zimowy wypoczynek z Państwową Strażą Pożarną

14.01.2020

Trwają przygotowania do ferii ze strażakami. Dzieci będą mogły nieodpłatnie poznać pracę strażaków „od kuchni”. To wszystko w ramach akcji „Bezpieczne zimowisko-otwarte strażnice 2020”. 

Spotkania będą się odbywały w trzech stanicach: przy ul. Klikowskiej 39, przy ul. Błonie 2A w Tarnowie oraz w Siedliskach.

 

– W ramach tego spotkania poza pokazaniem sprzętów,  samochodów, wyposażenia, organizacji pracy, spotkanie będzie również prowadzone w formie edukacyjnej,w specjalnej do tego przygotowanej sali edukacyjnej „Ognik”, gdzie przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych będziemy pokazywać uczniom, jak bezpiecznie zachować się w sytuacji zagrożenia pożarowego.  Jesteśmy przygotowani na spotkania z różnymi grupami wiekowymi – mówi rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, mł. bryg. Paweł Mazurek.

Co w planie?

– Największą atrakcją niewątpliwie będzie sala ogni, która jest jedna przy ulicy Klikowskiej 39. Tu zawsze mamy najwięcej grup i rodzin, która nas odwiedzają. Będą mogli się przebrać w ubranie strażackie, założyć hełm strażacki i wejść do wozu strażackiego, zarówno na miejsce dowódcy załogi jak i kierowcy.

Zwiedzanie koszar będzie odbywało się od poniedziałku do niedzieli, dla grup zorganizowanych  od 9.00 do 14.30.

Organizatorzy proszą, by wcześniej, przed planowaną wizytą, telefonicznie zgłaszać grupy zorganizowane.

Przypominamy, że dla województwa małopolskiego ferie rozpoczną się 27 stycznia.

Posłuchaj:
Paweł Mazurek
Wydawca, fot. zdjęcie ilustracyjne / archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN