Złodzieje i kieszonkowcy nie mają świąt

17.04.2019

Tarnowska Policja ostrzega, bo w szale zakupów często padamy ofiarą kradzieży. Kieszonkowcy wykorzystują zatłoczone miejsca w centrach handlowych, komunikacji czy też na bazarach.

Unikajmy sztucznego tłoku, gdy robimy zakupy lub jedziemy autobusem – mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji.

– To jest na pewno pokusą dla osób, które w tym momencie coś zobaczą. Jak to mówią, okazja czyni złodzieja. Jeżeli ktoś zauważy, być może będzie chciał się wzbogacić. W samochodach, jeżeli pozostawiamy jakieś swoje przedmioty czy torebki, raczej chowajmy je do bagażnika. Tak aby na wierzchu, przez szybę nie można było zobaczyć, co w samochodzie się w tym momencie znajduje.

Złodzieje często obserwują swoje ofiary, szczególnie podczas płacenia za zakupy. – Pilnujmy naszych portfeli i nie pokazujmy ich zawartości – mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji.

– Pilnujmy swoich dokumentów, sprawdzajmy co i gdzie oraz w jakim momencie jesteśmy. Dobrze by było, żeby koło nas była druga osoba, która jeśliby miała taką możliwość, obserwowała co wokół nas się dzieje. Dokumenty, torebki, portfele, trzymajmy cały czas z przodu. Żebyśmy mieli nad nimi kontrole. A ewentualnie karty kredytowe chrońmy, nie pokazujmy jakie mamy kody PIN, czy jak mamy grubo wypchane portfele.

Tarnowscy policjanci zapowiadają, że w najbliższych dniach na ulicach pojawi się więcej patroli nieumundurowanych.

Funkcjonariuszy będzie można spotkać m.in. na targowiskach czy w centrach handlowych.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy