Zmiana organizacji ruchu na Helenie i w Zawadzie

31.10.2018

Na czas akcji znicz prowadzonej przez policję trzeba liczyć się ze zmianami organizacji ruchu. Ma ona ułatwić przejazd odwiedzającym cmentarze. Zmiany dotyczą głównie cmentarzy w Nowym Sączu i będą obowiązywać do niedzieli (4.11) włącznie.

Szczególnie warto być uważnym na osiedlu Helena. Na ulicach dojazdowych do cmentarza zmienia się kierunek jazdy. Od ul. Krakowskiej możecie przejechać ul. jesionową a dalej ul. św. Heleny aż do cmentarza. Wyjechać  można jedynie ul. Starowiejską.

Jeden kierunek jazdy wprowadzono też w dzielnicy Zawada. Dotyczy on ul. Dąbrowskiej. O bieżących utrudnieniach usłyszycie też na naszej antenie. Nasi reporterzy przez cały dzień będą na drogach razem z Wami. Słuchajcie nas na 101,2 FM, 88,3 FM, a także na 105,1 FM.

O pozostałych zaleceniach policji i Miejskiego Zarządu Dróg przeczytacie tutaj:

1.Cmentarz w dzielnicy „Gołąbkowice”.

Na ulicy Lwowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza. Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Lwowskiej (po stronie cmentarza)  jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również parking GH Gołąbkowice.

2. Cmentarz komunalny.

Ulice Rejtana i Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania, prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h,  zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”.        Możliwość parkowania pojazdów na wyznaczonym parkingu przyulicznym wzdłuż ul. Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ul. Śniadeckich, Pierackiego oraz na parkingu przy ul. Pierackiego. Ponadto udostępnione będą parkingi w Zespole Szkół Samochodowych oraz CH Europa II Plaza.

3. Cmentarz w dzielnicy „Zawada”.

Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, oraz na odcinku od ul. Krętej do ul. Bora Komorowskiego. Na ul. M. Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Nawojowskiej do ul. B.Prusa).

Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie Kościoła i cmentarza.

4.Cmentarz w dzielnicy „Biegonice”.

Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ul. Biegonickiej w kierunku Centrum.

Parkowanie pojazdów będzie możliwe na ul. Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach okalających cmentarz.

5. Cmentarz w dzielnicy „Helena”.

Na ulicy Św. Heleny w rejonie cmentarza zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Na ul. Starowiejskiej zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po jednej stronie, zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał również po jednej stronie ul.Św. Heleny.

Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ul. Starowiejskiej od strony cmentarza jak również na ul. Św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN