Zmiany na komunikacyjnej mapie Brzeska planują władze samorządowe

08.08.2019

Chodzi o budowę mostu na Uszwicy i nowego połączenia ulicy Starowiejskiej z drogą nr 94.

 

Budowa nowej drogi ma ułatwić dotarcie do terenów inwestycyjnych Jadowniki Rzędziny. Przygotowanie dokumentacji wyceniono na blisko 430 tysięcy złotych. Wniosek o sfinansowanie tego zadania w ramach programu „Mosty dla regionów” trafił do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – mówi burmistrz Tomasz Latocha

– Chciałbym – docelowo – aby samochody ciężarowe np. z firmy Can Pack, czy też z innych podmiotów nie jeździły ulicą Solskiego, ale właśnie taką drogą troszeczkę na uboczu, aby do tych głównych szlaków komunikacyjnych przedostawały się nowym traktem. To ma spowodować także, zmniejszenie emisji pyłów zawieszonych, które niestety są bardzo szkodliwe dla mieszkańców.

Wniosek został też pozytywnie zaopiniowany przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego.

Budowa nowej drogi miałaby też ułatwić planowane wyprowadzenie Brzeskich Zakładów Komunalnych z terenów zamieszkałych i ulokowanie spółki w bezpośrednim sąsiedztwie MPEC.

Gdyby wniosek został zaakceptowany w przyszłym roku mógłby powstać projekt techniczny. W przypadku zapewnienia finansowania budowa drogi mogłaby ruszyć najwcześniej w roku 2021 r.

Posłuchaj:
Marek Kołdras, fot. zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN