Zmiany na mapie komunikacyjnej miasta

04.06.2019

Jest bliżej do wyprowadzenia ruchu ciężarówek z ulicy Browarnej w tym mieście. Nowe połączenie browaru z obwodnicą ma wybudować spółka Carlsebrg.

Samorząd miasta przejął jednak rolę inwestora zadania do momentu uzyskania pozwolenia na budowę.

Chcemy pomóc spółce Carlsberg na etapie załatwiania formalności związanych z realizacją zadania – deklaruje burmistrz Tomasz Latocha

– Chcemy żeby wyprowadzić transport kołowy z terenów miasta zamieszkałych. Liczymy na to, że ta inwestycja powstanie jak najszybciej.

Tymczasem duży ruch na Browarnej, którą dziennie przejeżdża około sześćset ciężarówek budzi coraz większą irytację mieszkańców.

– Trzeba byłoby wyremontować drogę, bo niestety nie jest na to przygotowana. Po co te tiry mają tutaj jeździć, niszczyć drogę. Osobowym autem nie ma jak przejechać.

Wydana została decyzja środowiskowa dla inwestycji. Przygotowany został wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę. Trwają prace projektowe nowego mostu na Uszwicy, który jest niezbędny dla połączenia terenu browaru z obwodnicą.

Prowadzona jest regulacja kwestii własnościowych terenu. Część gruntów, na których planowane są prace należy do spółki Carlsberg. Część jest własnością miasta. Są jednak także grunty właścicieli prywatnych, z którymi prowadzone są rozmowy o sprzedaży terenu.

Posłuchaj:
Tomasz Latocha
Mieszkańcy
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - Krystyna Latała
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Albert Kogut
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN