Czy zmiany na terenie dawnego Owintaru są możliwe? – współwłaściciel zabiera głos

20.02.2018

Współwłaściciel terenu po byłym Owintarze zabiera głos w sprawie zmian w tym miejscu. Kaufland deklaruje, że przedstawi kolejną koncepcję zagospodarowania.

Współwłaściciel twierdzi, że pokrywa się ona w znacznej części z wizją Urzędu Miasta. W piśmie skierowanym do Radia RDN dodaje też, że już od kilku lat zabiega o pozwolenie na budowę marketu, lecz bez akceptacji. Czy teraz nastąpi przełom?

Patrząc na plany Kauflandu, możliwe, że wreszcie dojdzie do porozumienia. Firma jest właścicielem większości terenu. W swojej koncepcji planuje przeprowadzić promenadę przez środek działki i wyeksponować obiekty zabytkowe. Do wykończenia ma służyć kamień i szkło. Firma przyznaje, że chce jak najszybciej uzyskać pozwolenie na budowę i uporządkować ten teren, który stanowi wizytówkę miasta. Swoją koncepcję Kaufland ma przedstawić podczas najbliższej sesji Rady Miasta, czyli 1 marca.

Mieszkańcy natomiast jednogłośnie twierdzą, że coś musi się zmienić w tym miejscu i sami wymieniają pomysły na zagospodarowanie miejsca po byłym Owintarze. – Jakieś sklepy albo domy postawić, bo to, co jest teraz, jest zwyczajnie brzydkie. – Może jakieś centrum handlowe, bo w tych stronach nie ma niczego takiego większego. – A nawet parking by się przydał. – Ja to bym proponował jakiś park, coś z rozrywką może. – Sklepy i jakaś zieleń powinny tam być, to się da połączyć – wymieniają mieszkańcy.

Więcej w Pulsie Regionu o godzinie 15.30.


Pełna odpowiedź firmy Kaufland:

Kaufland będąc właścicielem wskazanej działki od kilku lat próbuje uzyskać pozwolenie na budowę na jej terenie marketu. Nasz cel inwestycyjny nie uzyskał jednak jak dotąd akceptacji stron biorących udział w postępowaniu administracyjnym dotyczącym wydania decyzji o pozwoleniu na budowę. W związku z toczącymi się pracami dot. planów uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kaufland złożył swoje uwagi do projektu planu, aby doprowadzić do możliwości realizacji inwestycji. Braliśmy również udział w konsultacjach w sprawie miejscowego planu zagospodarowania. Nasze uwagi zostały jednak odrzucone.

Na najbliższej sesji Rady miasta planujemy ponownie przedstawić Radzie i szerokiemu gronu, naszą koncepcję na zagospodarowanie tej nieruchomość. Pokrywa się ona w znacznej części z wizją Urzędu Miasta. Przewidzieliśmy w niej promenadę przez środek działki i ekspozycje obiektów zabytkowych. Jeśli otrzymamy zgodę na planowaną inwestycję planujemy zastosować wysokiej jakości materiały wykończeniowe na elewacji (szkło, kamień). Zależy nam żeby w możliwie krótkim terminie uzyskać pozwolenie na budowę i uporządkować ten teren, który stanowi wizytówkę miasta.

Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo(NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN