Zniszczona droga utrudnia życie mieszkańcom Odporyszowa

03.10.2018

Po tym jak został usunięty asfalt z ulicy Grobla w kierunku Żabna, kierowcy muszą jeździć po wyboistej drodze pokrytej kamieniem.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter RDN skarżą się, że droga jest zniszczona i mówią, że samorząd powinien coś z tym zrobić.

– Tą drogą jeździ się źle, nie jest ona w ogóle do jazdy samochodem przeznaczona. Nie ma asfaltu, drzewa wchodzą w ulice, praktycznie nic tu nie jest zrobione. Nie ma jak przejechać, a droga jest zbyt wąska. – Kilka miesięcy temu droga się zapadła, oni ją naprawili po naszej interwencji. Bo tak to prawdopodobnie nadal by była zapadnięta. – Zapadnięcia były po bokach, a jak auta jechały, to tak strasznie uderzały – mówią.

Tymczasem samorząd gminy Żabno poza wysypaniem kamienia i wyrównaniem nierówności, nie może nic zrobić – usłyszał reporter RDN od urzędników.

– Nie możemy nic więcej zrobić, bo nie posiadamy aktów własności gruntów pod tą drogą – informuje zastępca burmistrza Żabna, Zbigniew Lustofin. – Zostały wykonane prace naprawcze drogi, która tam funkcjonuje, poprzez posypanie i wyrównanie jej żwirem. Natomiast jeśli chodzi o drogę asfaltową, są tam w niektórych miejscach dołki i będą w najbliższym czasie naprawione. Na dzień dzisiejszy nie mamy dalszych planów naprawczych dla tej drogi, ponieważ muszą być uregulowane własności gruntów na tej trasie – tłumaczy samorządowiec.

Wyboista droga w kierunku Żabna prowadzi przez Podlesie Dębowe, gdzie znajdują się kopalnie piasku.

Tam też samorząd nie może nic zrobić, bo większość trasy przebiega po terenach prywatnych.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Zbigniew Lustofin
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN