Znów defekty na moście na Dunajcu w Ostrowie

22.08.2019

Po pęknięciach w spawach tym razem pojawiły się defekty w nowym asfalcie.

Starosta tarnowski Roman Łucarz, uspokaja jednak, że mimo ‚rozmycia się’ nawierzchni, przejazd jest na razie bezpieczny i do czasu ekspertyzy, tonaż na moście nie będzie ograniczany.

– Pojawiły się po upalnych dniach rozmycia tej nawierzchni. Trzeba dodać, że most ma podstawowy problem, że nie możemy położyć grubszej nakładki niż 4 cm. Położyliśmy najlepszą masę i niestety podczas upałów i kiedy przejeżdżają te potężne samochody nie ma możliwości, żeby to wytrzymało. Nie mamy możliwości podniesienia chodników, gdybyśmy dociążyli most, musielibyśmy zmniejszyć tonaż i koło się zamyka. Będziemy musieli jeszcze przez 4 lata jeździć po tym, co jest. Zapewniam, że chociaż asfalt na boki trochę się rozlał, nawierzchnia jest w stanie dobrym – mówi Roman Łucarz.

Jesienią będzie kompleksowy przegląd mostu w Ostrowie i pod koniec roku ma być gotowa ekspertyza, która oceni jego wytrzymałość.

Wtedy też zapadnie decyzja, czy przejazd będzie zamknięty dla ciężarówek.

Przypomnijmy, docelowo na Dunajcu powstanie drugi most, na który zostanie skierowany ruch z autostrady. Najwcześniej jednak zachodni łącznik powstałby w 2022 roku.

Wtedy dopiero stara przeprawa zostałaby przebudowana jako droga lokalna dla mieszkańców.

Posłuchaj:
Romana Łucarza
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN