ZPS planuje połączenie przychodni

06.12.2018

Połączenie dwóch przychodni rehabilitacyjnych – to plany zarządu Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Obecnie w placówce część usług wykonywana jest w budynku przy ulicy Skłodowskiej – Curie, natomiast na kolejne zabiegi pacjenci muszą iść na ulicę Mostową.

Pacjenci tarnowskiej przychodni, z którymi rozmawiał reporter RDN są podzieleni na temat tego projektu.

W przychodni na ulicy Skłodowskiej – Curie uczestniczę w rehabilitacji i jestem zadowolona. Na ulicy Mostowej byłam raz na badaniu, trochę daleko. – Ja na ulicę Mostową mam daleko i dla mnie nie jest to wskazane. Tu w głównej siedzibie przychodni przyzwyczaiłam się i jest mi wygodniej. – Można spróbować iść na ulicę Mostową, jak dla mnie jest bliżej do autobusu. – Dużo ludzi przyjeżdża z okolic i ma bliżej do przychodni na ulicy Skłodowskiej – Curie. Na Mostowej nie ma przystanku i trzeba iść.

Utworzenie Centrum Rehabilitacji Mostowa zdaniem zarządu przychodni ma wiele zalet. Jak mówi prezes Jarosław Kolendo, będą także ułatwienia dla pacjentów.

Na pewno będzie to największe centrum rehabilitacji w regionie. Dzięki temu, że wszystko będzie w jednym miejscu, będzie można wykorzystać potencjał ludzki i sprzętowy. Ta zmiana ułatwi nam zarządzanie rehabilitacją. Dla pacjentów to także będzie ułatwienie. Oczywiście obok przychodni jest bezpłatny parking.

Pomysł jest w fazie projektu. Musi być również konsultowany z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia oraz z Sanepidem.

Jeśli zyska on akceptacje urzędników, połączone przychodnie rehabilitacyjne przy ulicy Mostowej przyjmować będą pacjentów jeszcze w tym roku.

A prezes ZPS Jarosław Kolendo będzie gościem Pulsu regionu w najbliższy poniedziałek po 16.00.

Posłuchaj:
Jarosław Kolendo
Pacjenci
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN