Związek Zawodowy „Solidarność-80” chce wyjaśnień od dyrektora ZDiK

20.05.2020

Artur Michałek miał tłumaczyć ograniczenia w tarnowskich autobusach brakiem możliwości zakupienia u kierowcy biletu.

Związkowcy uważają, że dystrybucja biletów leży w 100% po stronie urzędu i absurdalnym jest, że decyzja o odizolowaniu kierowcy od podróżnych jest – zdaniem dyrektora Michałka – powodem ograniczeń w tarnowskiej komunikacji miejskiej.

Jak czytamy w piśmie Krajowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność-80”, „uważamy, że rozwiązaniem docelowym dystrybucji biletów byłoby zakupienie (…) biletomatów”

Sprawę komentuje prezes tarnowskiego MPK Jerzy Wiatr, który uważa problem leży zupełnie gdzie indziej, a tłumaczenia dyrektora Michałka uznaje za kuriozalne.

– Sugerowanie, że ograniczenia w komunikacji są związane z tym, że my nie sprzedajemy biletów w autobusach jest niepoważne. Ja zadaje pytanie, czy jeśli byśmy je sprzedawali to czy ograniczenia by były. Jasne, że byłyby. To nie jest ten kierunek. 

Jak wiecie z wiadomości RDN, dyrektor ZDiKu Artur Michałek zapowiadał, że roboczy rozkład jazdy ma wrócić z początkiem czerwca, jednak jak mówi prezes Jerzy Wiatr nie ma nowych ustaleń w tej sprawie.

– Coraz większej ilości osób będzie to przeszkadzało i zaczną szukać alternatywnych sposobów komunikacji. Przez to stracimy pasażerów, a tym samym będzie to złe dla budżetu. Nie można myśleć tylko o tym co tu i teraz, ale trzeba pomyśleć co zrobić, aby komunikacja wróciła do normalności.

Czekamy na komentarz dyrektora ZDiKu w tej sprawie. Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Jerzy Wiatr
Bartek Ziaja, Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Kozłowski
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN