Zwolnienia w sądeckich spółkach – pracę stracili m.in. prezesi SIM i MPK

28.12.2018

Marek Oleniacz nie jest już prezesem Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej. Zmieniła się Rada Nadzorcza spółki. Zmiany są też w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Nowym Sączu. Z funkcji prezesa został odwołany Andrzej Górski.

Decyzje o zmianach w Sądeckiej Infrastrukturze Miejskiej zapadły dziś w czasie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki. To właśnie na nim odwołano prezesa Marka Oleniacza, którego na tym stanowisku zastąpi Anna Bednarczyk – Maśko. Od dziś jest też nowa rada SIM. Przewodniczącą została Bożena Borkowska, zastępcą Tadeusz Szczerba, rolę sekretarza przejmie Krzysztof Poręba.

To nie jedyne zmiany w sądeckich spółkach. Stanowisko stracił też Andrzej Górski, prezes sądeckiego MPK. Pełniącym jego obowiązki został Krzysztof Migacz, choć jak informuje biuro prasowe sądeckiego magistratu, tylko tymczasowo. W czasie specjalnego posiedzenia Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu częściowo został zmieniony skład Rady Nadzorczej. Od dziś przewodniczącym rady będzie Andrzej Brzeziński, zawodowy mediator z listy prezesa Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Funkcję wiceprzewodniczącego przejął Jarosław Iwaniec, prezes Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Sekretarzem został dotychczasowy członek rady nadzorczej, Grzegorz Pawlik.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN