My Name Is Michael Holbrook

20.10.2019

MIKA wydał piąty album, „My Name Is Michael Holbrook”. Na krążek trafiły m.in. inspirowany latami 90. singiel „Ice Cream” czy „Tiny Love” – jeden z najbardziej osobistych utworów w karierze artysty. Wydawnictwo promuje również pełen energii kawałek „Sanremo”.
MIKA pracował nad płytą przez dwa lata, w Toskanii, Miami oraz Brukseli. Produkcyjnie wsparli go Marc Crew oraz Dan Priddy (Bastille, Rag’n’Bone Man). Gwiazdor tak mówi o albumie:
Chciałem dowiedzieć się, skąd jestem i dlaczego moje prawowite imię to Michael Penniman Holbrook Junior. Tytuł pojawił się jeszcze przed albumem. Jest to swojego rodzaju manifest, a na pewno wielkie wyzwanie dla mnie. (…) W pewnym sensie uwolniłem się od idei tego, kim jest MIKA. Zachęcam też innych do wgłębienia się we własną tożsamość. Nie potrzebujemy doskonałości. Powinniśmy dążyć do tego, by mieć charakter, czuć emocje. Mieć wolność w wyrażaniu samych siebie. Na moim albumie nikt nie będzie cię oceniał.
MIKA zrobił oszałamiającą karierę za sprawą „Grace Kelly” z debiutanckiego albumu „Life In Cartoon Motion”. Na całym świecie sprzedano ponad 7 mln egzemplarzy singla. Pozostałe płyty wydane przez artystę to „The Boy Who Knew Too Much”, „The Origin of Love” oraz „No Place in Heaven”.
MIKA wygrał szerg nagród, w tym BRIT Award, był również nominowany do Grammy. Przez sześć lat pełnił rolę trenera we francuskiej edycji „The Voice”. Ma również własny program na antenie BBC2 – „The Art Of Song”.

źródło: media.universalmusic.pl

Wydawca, Paweł Mleczko
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN