rdn.pl

Wt22072014

Get Adobe Flash player
Back Start Wiadomości Dębica Gmina Przyjazna Rodzinie 3 +

Gmina Przyjazna Rodzinie 3 +

karta rodzinna

Gmina Dębica wprowadza kartę "Gmina Przyjazna Rodzinie 3 +". Dzięki niej rodziny wielodzietne będą mogły korzystać m.in. z basenu, stoku narciarskiego w Stobiernej czy zwiedzić Ekspozycję Historyczno - Dydaktyczną przy Górze Śmierci z 50% zniżką.

Karta będzie także uprawniać rodzinę wielodzietną do skorzystania ze zniżek m.in. za opłatę za przedszkole 25 %- zaznacza Agnieszka Żurek sekretarz gminy.

- Myślę, że jako jedyni w Polsce zdecydowaliśmy się nie ograniczać się tylko do wejściówek do jednostek kulturalnych czy sportowych, ale również rodziny wielodzietne odczują tę ulgi także w rachunkach. Zapłacą oni o 10% mniej za wodę i ścieki - dodaje.

Wnioski o kartę należy złożyć do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mogą się o nią starać rodziny, które mają trójkę i więcej dzieci do 18. roku życia lub do 25. roku życia jeśli dziecko studiuje. Jak dodaje Agnieszka Żurek zainteresowanie kartą jest ogromne. Już wpłynęły pierwsze zgłoszenia. Z danych GOPS-u na terenie gminy skorzystać z karty 'Gmina Przyjazna Rodzinie 3 +" może około 600 rodzin.

Posłuchaj - Agnieszka Żurek sekretarz gminy.

  

Lista z Mocą!

lista z moca
W czwartki o 20.10. Prowadzi
ks. Jacek Miszczak

Folkowa...

zARYCH
Niedziela godz. 8.00. Baca nacelny - Andrzej Zarych

Lista przebojów

pawel mleczko d
Wtorki o 20.10. Zaprasza Paweł Mleczko

Demogram

demogram
Poniedziałki o 21.30. Prezentuje Rafał Huszno.

Folkowe godki

gasienica3m
Poniedziałki i wtorki o 17.15 i 23.50. Piyknie pyto Piotr Gąsienica

Partner telewizyjny


RDNTv