rdn.pl

Cz24072014

Back Start Wiadomości Tarnów Prezydent Tarnowa nie wyjdzie na wolność

Prezydent Tarnowa nie wyjdzie na wolność

images 8

Sąd Okręgowy w Krakowie nie uchylił aresztu tymczasowego Ryszardowi Ś. ze względu na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa, liczne zeznania potwierdzające przyjęcie łapówki oraz obawę przed matactwem. Sąd uzasadnia swoją decyzję także koniecznością przesłuchania kolejnych świadków, urzędników i pracowników spółek komunalnych, na których prezydent mógłby wpływać.

Obrońca Ryszarda Ś. domagał się zwolnienia za poręczeniem majątkowym w wysokości 250 tys. zł, zakazem opuszczania kraju i odebraniem paszportu. Prezydent Tarnowa jest podejrzany o przyjęcie 50 tys. zł łapówki w 2010 roku od firmy budowlanej w zamian za przychylność i uprzywilejowaną pozycję dla tej firmy w ramach przetargu na budowę łącznika autostradowego od Al. Jana Pawła II do węzła w Krzyżu.

Jak już informowaliśmy, prezydent Tarnowa nie przyznał się do winy. -Wyjaśnienia, które złożył nie korespondują w żaden sposób z zebranym materiałem dowodowym - komentuje Prokurator Okręgowy w Krakowie, który prowadzi śledztwo ws. zmowy przetargowej. Ma ono potrwać jeszcze do końca lutego. Oprócz prezydenta aresztowani zostali przez ABW: miejska urzędniczka - Danuta B. , która pracowała w zlikwidowanym TZDM-ie przy przetargach oraz Bogdan G. - prezesa zarządu Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów i Pawła P. były wiceprezes Żużlowej Spółki, którzy pośredniczyli we wręczeniu łapówki prezydentowi. Ryszardowi Ś. grozi do 8 lat więzienia.

  

Lista z Mocą!

lista z moca
W czwartki o 20.10. Prowadzi
ks. Jacek Miszczak

Folkowa...

zARYCH
Niedziela godz. 8.00. Baca nacelny - Andrzej Zarych

Lista przebojów

pawel mleczko d
Wtorki o 20.10. Zaprasza Paweł Mleczko

Demogram

demogram
Poniedziałki o 21.30. Prezentuje Rafał Huszno.

Folkowe godki

gasienica3m
Poniedziałki i wtorki o 17.15 i 23.50. Piyknie pyto Piotr Gąsienica

Partner telewizyjny


RDNTv