rdn.pl

Pt25072014

Back Start Wiadomości Tarnów Ryszard Ś. wyjdzie na wolność?

Ryszard Ś. wyjdzie na wolność?

prezydent tarnow1

Jest wniosek o przedłużenie aresztu dla Prezydenta Tarnowa - dowiedziało się Radio RDN Małopolska. Prokurator dopuścił w nim możliwość wypuszczenia z aresztu Ryszarda Ś., ale pod pewnymi warunkami. Wniosek trafi do Sądu Rejonowego w Tarnowie który zdecyduje, czy Ryszard Ś. wyjdzie 28 marca - po pół roku pobytu w krakowskim więzieniu - na wolność za poręczeniem majątkowym. Jak można się spodziewać sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, podobnie jak w przypadku pozostałych wniosków. Bez względu na decyzję sądu śledztwo ws. prezydenta Tarnowa przedłużono do 29 czerwca. 

Prokurator wnioskuje o pozostawienie prezydenta Tarnowa w areszcie na kolejne 3 miesiące, jednak dopuszcza możliwość wypuszczenia go na wolność za poręczeniem majątkowym wraz z dodatkowymi warunkami. 500 tys. zł - wpłacone w terminie do dnia 10.04. 2014 roku, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu oraz zawieszenie w wykonywaniu czynności Prezydenta Miasta Tarnowa – mówi Bogusława Marcinkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, Ryszard Ś. spędzi w krakowskim areszcie kolejne trzy miesiące.

Czy możliwość wypuszczenia z aresztu oznacza, że śledczy nie widzą już przesłanek, które były istotne w przypadku poprzedniego wniosku o przedłużenie aresztu jak np. obawa matactwa? Możliwość zastosowania środków wolnościowych nie oznacza, że odpadły przesłanki, które są identyczne do stosowania wszystkich środków. Jednak nie widzimy już przesłanek do stosowania najostrzejszego środka jakim jest areszt - odpowiada Marcinkowska. 

Prezydentowi grozi do 10 lat więzienia. Jest podejrzany o przyjęcie łapówki w zamian za przychylność podczas przetargu dla firmy budowlanej. Dodajmy, iż w tej sprawie aresztowani zostali także dwaj urzędnicy - Zdzisław M. i Jacek K.

Radni ze speckomisji, która sprawdza nieprawidłowości przy budowie łącznika autostradowego, wystąpili do prokuratora o widzenie z podejrzanym prezydentem oraz aresztowanymi urzędnikami. Prokurator jednak nie zgodził się na spotkanie.

Czytaj też: Zdzisław M. i Jacek K. pozostaną w areszcie

Posłuchaj Bogusławy Marcinkowskiej:

  

Lista z Mocą!

lista z moca
W czwartki o 20.10. Prowadzi
ks. Jacek Miszczak

Folkowa...

zARYCH
Niedziela godz. 8.00. Baca nacelny - Andrzej Zarych

Lista przebojów

pawel mleczko d
Wtorki o 20.10. Zaprasza Paweł Mleczko

Demogram

demogram
Poniedziałki o 21.30. Prezentuje Rafał Huszno.

Folkowe godki

gasienica3m
Poniedziałki i wtorki o 17.15 i 23.50. Piyknie pyto Piotr Gąsienica

Partner telewizyjny


RDNTv