100 dni do ŚDM

12.10.2018

Młodzi, którzy wyjeżdżają do Panamy na Światowe Dni Młodzieży będą się wspólnie modlić i zatańczą poloneza. W najbliższy weekend mija 100 dni do ŚDM.

– Młodzi zgromadzą się w sobotę w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, gdzie o godzinie 18.00 rozpocznie się Noc Pokuty – mówi ks. Artur Mularz, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. – Chcemy młodzież zaprosić tutaj, do Maryi, i tak się pięknie składa, że od Matki Bożej Fatimskiej pojedziemy do Matki Bożej w Panamie – dodaje.

W sobotę o 18.30 młodzi wezmą udział w Mszy Świętej, stanowiącej element duchowego przygotowania do Panamy. Z diecezji tarnowskiej na ŚDM w styczniu przyszłego roku wybiera się ok. stu osób. – Zostały nam jeszcze dwa miejsca wolne, z tego względu, że niektórzy z różnych powodów musieli zrezygnować. Dlatego to takie last minute – kto myśli o tym, żeby pojechać, to zachęcamy i serdecznie zapraszamy – mówi kapłan.

To nie jedyne wydarzenie na 100 dni przed Panamą – młodzi z Czchowa zapraszają dzisiaj, w piątek 12 października, na godz. 19.00 na czuwanie dekanalne a w tym uroczyste odtańczenie studniówkowego poloneza na czchowskim rynku.

Posłuchaj:
ks. Artur Mularz
Ewa Biedroń
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy