25 lat Tarnowskiego Gościa Niedzielnego

23.08.2018

25 lat temu do rąk diecezjan trafił pierwszy numer Tarnowskiego Gościa Niedzielnego. Był on poświęcony koronacji obrazu Matki Bożej w Pasierbcu. I właśnie to miejsce wybrano na jubileuszowe obchody już w najbliższą niedzielę.

– Gość Tarnowski jest swego rodzaju pamięcią diecezji – mówi redaktor naczelny ks. Zbigniew Wielgosz. -Rejestrujemy bogactwo życia religijnego naszego Kościoła diecezjalnego, piszemy o wielu inicjatywach ewangelizacyjnych, promujemy katolickie ruchy i stowarzyszenia. Priorytetem naszej pracy jest towarzyszenie ludziom młodym w rozeznawaniu ich drogi życia i powołania. Często na naszych łamach ukazują się świadectwa wiary. Patrzymy w przyszłość, ewangelizując poprzez dobrą informację także świat wirtualny– dodaje.

Obchody 25-lecia Tarnowskiego Gościa Niedzielnego odbędą się w niedzielę w Pasierbcu. Mszy św. o godzinie 11.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Radio RDN będzie ją transmitować. Na modlitwie zgromadzą się kapłani, czytelnicy, pielgrzymi, goście z Katowic, dziennikarze, którzy tworzyli i tworzą tygodnik. Do Pasierbca przyjedzie także ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny Gościa Niedzielnego.

W niedzielę w parafiach pojawi się jubileuszowy numer Tarnowskiego Gościa Niedzielnego dedykowany Pasierbcowi i koronacji obrazu Matki Bożej z okazji 25. rocznicy tego wydarzenia.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN