28 kwietnia – XIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

27.04.2019

Statystyki przerażają! W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 2843 osoby, to o 12 więcej niż w roku poprzednim. W niedzielę, 28 kwietnia, przypada XIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

W kościołach będą sprawowane Msze św. za kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kapłani przypominają i apelują o spokojną i bezpieczną jazdę, z szacunkiem do innych, aby uniknąć tragedii na drogach.

Duszpasterstwo Kierowców zachęca do większej troski jeśli chodzi o sposób poruszania się po drogach, odnoszenie się do innych użytkowników dróg, ale przede wszystkim trochę miłosierdzia. Powinniśmy na drogach wykazać się również chrześcijańską postawą. Kierujmy się miłością na drodze – to tegoroczny apel na ten dzień. Niech starsi będą też dla młodszych kierowców przykładem jak się zachowywać na drogach. Zachęcamy także do modlitwy za kierowców, aby dzięki mocy Bożego Ducha z miłością w sercu poruszali się po każdej drodze – mówi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców.

W najbliższą niedzielę w kościołach będą czytane apele Policji i duszpasterzy kierowane przede wszystkim do motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów, aby przestrzegali zasad ruchu drogowego i zwracali uwagę głównie na pieszych.

Posłuchaj:
Ks. Damian Migacz
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN