300 osób w Zawadzie [ZDJĘCIA]

10.06.2019

Zawadzkie Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny gościło niepełnosprawnych z diecezji tarnowskiej.

Było około 300 osób m.in. z Limanowej, Brzeska, Mielca, Tarnowa i Dębicy.

To wzmocnienie niepełnosprawnych i ich bliskich przed wakacjami – mówi ks. Rafał Słomba, dyrektor Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Diecezji Tarnowskiej. –  Zgromadziliśmy się by spotkać się, modlić się i by zawierzać wszystkie sprawy duszpasterstwa. Do tej pory duszpasterstwo jechało w czerwcu do Częstochowy. Tym razem wybraliśmy Zawadę, tuz przed 100 –leciem koronowania obrazu – dodaje.

Ładujemy akumulatory duchowe na takich spotkaniach – mówili uczestnicy pielgrzymki. – W tym Sanktuarium jest niebywała cisza, która służy do budowania więzi ale też wzmocnienia naszego ducha, naszej wiary – zaznacza Anna Wątroba ze stowarzyszenia Cyrenejczyk. – Niepełnosprawność wiadomo, że wiąże się z wieloma trudnościami, ale takie spotkania nie tylko kościelne, ale z drugim człowiekiem dają kopa. Zarówno osobom zdrowym jak i niepełnosprawnym – dodaje Tomasz z Mielca.

Po Mszy św. niepełnosprawni i ich przyjaciele zwiedzili niemiecki obóz pracy w Pustkowie Osiedlu. Był też czas na spotkanie integracyjne przy grillu w Szkole Podstawowej w Pustkowie Osiedlu.

Anna Zboch
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy