300 osób w Zawadzie [ZDJĘCIA]

10.06.2019

Zawadzkie Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny gościło niepełnosprawnych z diecezji tarnowskiej.

Było około 300 osób m.in. z Limanowej, Brzeska, Mielca, Tarnowa i Dębicy.

To wzmocnienie niepełnosprawnych i ich bliskich przed wakacjami – mówi ks. Rafał Słomba, dyrektor Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Diecezji Tarnowskiej. –  Zgromadziliśmy się by spotkać się, modlić się i by zawierzać wszystkie sprawy duszpasterstwa. Do tej pory duszpasterstwo jechało w czerwcu do Częstochowy. Tym razem wybraliśmy Zawadę, tuz przed 100 –leciem koronowania obrazu – dodaje.

Ładujemy akumulatory duchowe na takich spotkaniach – mówili uczestnicy pielgrzymki. – W tym Sanktuarium jest niebywała cisza, która służy do budowania więzi ale też wzmocnienia naszego ducha, naszej wiary – zaznacza Anna Wątroba ze stowarzyszenia Cyrenejczyk. – Niepełnosprawność wiadomo, że wiąże się z wieloma trudnościami, ale takie spotkania nie tylko kościelne, ale z drugim człowiekiem dają kopa. Zarówno osobom zdrowym jak i niepełnosprawnym – dodaje Tomasz z Mielca.

Po Mszy św. niepełnosprawni i ich przyjaciele zwiedzili niemiecki obóz pracy w Pustkowie Osiedlu. Był też czas na spotkanie integracyjne przy grillu w Szkole Podstawowej w Pustkowie Osiedlu.

Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN