33.PPT: Pielgrzymi polecaja Maryi kaplanów

24.08.2015

– Przychodzimy utrudzeni i obciazeni, nie tyle pielgrzymia droga, ile naszym zyciem. To jest nasz najwiekszy trud, nasze najwieksze jarzmo, nasza codziennosc – modlil sie z pielgrzymami ks. Artur Wazny, dyrektor Wydzialu ds. Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii.

-Krzyz, który nosimy czasem jest tak ciezki, ze przywala. Tym jarzmem, które nas obciaza jest czesto nasza falszywa religijnosc, poboznosc, która nie przynosi zycia, która przynosi tylko smierc, smutek i samotnosc – mówil kaplan.
Nabozenstwo pokutne poprzedzilo Msze Swieta odprawiona w ósmym dniu pielgrzymki w Trzebniowie. Pielgrzymkowy kaznodzieja polecal Maryi równiez kaplanów; przewodników duchowych, spowiedników i prosil pielgrzymów aby modlili sie szczególnie za tych ksiezy, którzy sa samotni, niezrozumiani, którzy sa odrzuceni.
-Blogoslawmy tych kaplanów, którzy w jakikolwiek sposób nas skrzywdzili, do których mamy jakies pretensje, jakis zal. Módlmy sie tych kaplanów, którzy maja jakies trudnosci, przezywaja kryzys w powolaniu kaplanskim, kryzys swojej tozsamosci, którzy z róznych wzgledów doswiadczaja samotnosci. Blogoslawmy tych kaplanów, aby Bóg na nowo stworzyl ich serca, aby ich odnowil, aby wrócili z wielka gorliwoscia do Jezusa – prosil ks. Artur Wazny.
Podczas nabozenstwa pokutnego pielgrzymi modlili sie ponadto o wlasciwe relacje z matka i ojcem, w intencji rodziców i malzonków.

ks. Artur Wazny o utrudzeniu codziennoscia:

Ks. Artur Wazny o modlitwie w intencji kaplanów:

Małgorzata Miczek-Zabawa
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN