33.PPT: „Potrzebujemy wspólnoty Kosciola…”

24.08.2015

O Kosciele, o wspólnocie, o doswiadczeniu, które daje Bóg w sposób szczególny podczas tych dni pielgrzymowania – mówil w homilii w Trzebniowie ks. Artur Wazny. Dyrektor Wydzialu ds. Nowej Ewangelizacji tarnowskiej kurii, tegoroczny kaznodzieja pielgrzymkowy, zwrócil uwage, ze Bóg daje nam w swojej milosci pragnienia, ale my jako grzesznicy to odrzucamy.

Bóg jednak nie daje za wygrana i w Jezusie przychodzi jako Bóg, który zbawia i uwalnia nas od grzechu – mówil w przedostatnim dniu pielgrzymom zmierzajacym na Jasna Góre ks. Artur Wazny. Potrzebujemy Ducha Sw. aby móc wedrowac w nowym zyciu, aby te pragnienia nie obumieraly. Nie mozemy wedrowac w samotnosci, dlatego potrzebujemy wspólnoty Kosciola.
Ks. Artur Wazny zwrócil równiez uwage na wartosc modlitwy i mówil aby o niej nie zapominac. – Podczas modlitwy dowiaduje sie, ze jestem suma milosci Boga i darów, które mi dal, pragnien, które mam w sercu, aby sie stawac jak Jezus. Papiez Benedykt XVI mówil w Kolonii do mlodych cytujac Edyte Stein, która mówi: „Stracilam wiare i porzucilam modlitwe w wieku mlodzienczym, swiadomie porzucilam”. Dzisiaj to wielka Doktor Kosciola, swieta. Papiez mówi o tym do mlodych na Swiatowych Dniach Mlodziezy, nie boi sie mówic o trudnych sprawach, nie udaje, ze jest inaczej. Jestesmy zaproszeni do modlitwy, zwlaszcza, kiedy jest ciemna dolina, zwlaszcza, kiedy nie wiem dokad isc – kontynuowal ks. Artur Wazny.
Na porannej Mszy sw. w Trzebniowie spotkali sie wszyscy uczestnicy 33.PPT na Jasna Góre. Wtorek 25 dzien sierpnia to juz spotkanie z Maryja w jasnogórskim wizerunku.

Od 14.00 radio RDN bedzie transmitowac wejscie pielgrzymki i o 17.00 uroczysta Msze Swieta z Jasnej Góry.

ks. Artur Wazny o wspólnocie:

Ks. Artur Wazny o modlitwie:

Małgorzata Miczek-Zabawa
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN