99. urodziny ks. Franciszka Hanka z patriotycznym akcentem [ZDJĘCIA]

24.07.2020

Msza Święta w intencji Jubilata i uroczysty przejazd z grupą rekonstrukcyjną czekały na ks. Franciszka Hanka w dniu jego 99 urodzin.

To człowiek wielkiego ducha – mówił były proboszcz parafii św. Mateusza w Mielcu ks. Stanisław Jurek.

– Może nie jest taki wielki ciałem, ale jest wielki duchem i właśnie dziękujemy Panu Bogu za to, że przeżył już tyle lat i mamy nadzieję, że dalej będzie nam służył bo nadal jest bardzo aktywny i z radością to wszystko czyni.

Po Mszy Świętej niespodziankę dla jubilata szykowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. gen. H. Maczka, która przewiozła księdza Franciszka Hanka ulicami miasta na Polanę Wyklętych

Ksiądz podczas jednej z patriotycznych uroczystości zainteresował się naszymi mundurami. Wspominał czasy wojenne, gdy był łącznikiem w grupie partyzanckiej „Jędrusie” – mówił założyciel grupy Adam Gryczman.

Jedziemy na Polanę Niezłomnych. Mamy taką polanę, którą przygotowaliśmy. Z tablicami informacyjnymi, na temat podziemia niepodległościowego i jedziemy tam z ks. Franciszkiem. Tam jest przygotowane ognisko, będzie akordeon, będą pieśni patriotyczne no i zobaczymy, czego sobie ksiądz zażyczy. Postaramy się to wszystko jakoś spełnić.

Jak mówił sam Jubilat, w życiu najważniejsza jest ciężka praca i wiara w Boga.

Ks. Franciszek Hanek wiele lat pracował w Archidiecezji Wrocławskiej. W 1996 roku przeszedł na emeryturę i wrócił w rodzinne strony.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Jurek
Adam Gryczman
ks. Franciszek Hanek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN