Abp Depo w Szczepanowie: Czas próby polskich sumień trwa

08.05.2019

Dokąd idziemy? Pytał metropolita częstochowski abp Wacław Depo podczas odpustu ku czci św. Stanisława w Szczepanowie. Wskazywał, że czas próby polskich sumień trwa, a praw sumienia i odpowiedzialności osobistej trzeba bronić także dzisiaj.

W imię wolności, tak zwanych praw człowieka, w imię tolerancji, równości wniesiono w środkach społecznego komunikowania, na uniwersytetach, w teatrach, sztandary wolności wbrew Bogu i poza Bogiem. Wniesiono i uchwalono w parlamentach Europy dekrety zła i zamętu, które w imię wolności określono dobrem i rozwojem cywilizacji – powiedział.

Abp Depo mówił, że największym wrogiem prawdy jest zamęt.

Żyjemy w czasach, kiedy na uniwersytetach Europy rok 2016 określono rokiem post prawdy, że już odtąd nie ma prawd absolutnych, niezmiennych. A ostatnio Uniwersytet Warszawski stał się areną bezbożnej walki z Kościołem w Polsce, uwłaczając godności ludzi wierzących i odmawiając Kościołowi miejsca w życiu prywatnym, prawa autonomii sumień i praw ludzkich – dodał.

W Mszy św. odpustowej uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych z całego regionu.

Tygodniowy odpust w Szczepanowie odbywa się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha, Święty Stanisław przewodzi Kościołowi Chrystusowemu”. Nawiązuje ono do 940. rocznicy męczeńskiej śmierci Biskupa.

8 maja przypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława. O godzinie 18.oo w Szczepanowie zostanie odprawiona Msza Święta przy Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława. Będzie ona transmitowana przez Radio RDN.

Posłuchaj:
Abp Wacław Depo
Ewa Biedroń
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy