Akcja Katolicka od 25 lat wspiera Kościół w diecezji tarnowskiej [ZDJĘCIA]

19.09.2020

Prezesi parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej i ich duszpasterze oraz przedstawiciele diecezjalnego i krajowego zarządu Akcji Katolickiej przyjechali do Tarnowa, by świętować jubileusz ćwierćwiecza istnienia stowarzyszenia w diecezji tarnowskiej.

25. urodziny Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej rozpoczęła Msza św. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, której przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Skąd więc mamy czerpać siłę, aby być siłą Kościoła? – pytał w homilii biskup Jeż. – Niezbywalnym źródłem tejże siły jest nasze osobiste zakorzenienie w Chrystusie i Jego Ewangelii. Chrystusa nie można poznać tylko teoretycznie. Niezbędnym warunkiem poznania Chrystusa jest pójście za Jego głosem, poddanie się działaniu Jego słów. Mamy świadomość tego, że działalność i aktywność Akcji Katolickiej nie służy tylko jej członkom. Stowarzyszenie to służy Bogu i Kościołowi. Cele Akcji Katolickiej to cele wspólnoty Kościoła. Dlatego tak bardzo zasadnicza jest troska o jedność i spójność w działaniu na wszystkich szczeblach Kościoła – mówił biskup tarnowski.

Eucharystia była transmitowana w Radiu RDN.

Z okazji jubileuszu biskup Andrzej Jeż napisał list do członków i księży asystentów AK zatytułowany „Bądźcie siłą napędową tarnowskiego Kościoła”. Jak mówią przedstawiciele parafialnych oddziałów AK te słowa są wyzwaniem do dalszej pracy dla dobra wspólnoty jaką jest Kościół.

To jest przede wszystkim wyzwanie, bo Akcja Katolicka to jest stowarzyszenie, które ma głosić Chrystusa poprzez różne inicjatywy. Akcja jest w akcji, Akcja musi być w akcji, więc jest to wyzwanie, które ma nas prowadzić do Chrystusa, przez Maryję. – Akcja to jest czyn, działanie, pewna dynamika. Trzeba iść do przodu i walczyć o naszą wiarę, nasze przekonania. – Chciałabym być tą siłą napędową Kościoła i będę się starała coś z siebie dać.

Ten list pokazuje pewną perspektywę naszego działania – mówił Radiu RDN ks. Jan Bartoszek, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej. – Jubileusz 25-lecia to czas podsumowania. Chcemy też patrzeć w przyszłość, w którym kierunku powinniśmy się rozwijać. List Biskupa Tarnowskiego pokazuje nam pewne obszary, które możemy podejmować

U uroczystościach brali udział także przedstawiciele Akcji Katolickiej z Bielska Białej, Przemyśla, Krakowa i Kielc.

Posłuchaj:
Uczestnicy
bp Andrzej Jeż
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN