Bądźcie siłą napędową tarnowskiego Kościoła – list biskupa Andrzeja Jeża do członków Akcji Katolickiej

11.09.2020

„Bądźcie siłą napędową tarnowskiego Kościoła” – zachęca członków Akcji Katolickiej bp Andrzej Jeż. Z okazji 25-lecia stowarzyszenia, biskup diecezjalny napisał list do działaczy katolickich oraz do księży asystentów.

Biskup dziękuje wszystkim członkom i kapłanom – asystentom za działalność Akcji Katolickiej w parafiach diecezji tarnowskiej. Zachęca także, aby tworzyć kolejne oddziały we wspólnotach, w których nie ma jeszcze takich struktur.

W dalszym ciągu na Was liczę, zwłaszcza w trakcie trwania V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Bądźcie siłą napędową tarnowskiego Kościoła i zarazem przedłużeniem mojej pasterskiej posługi we wspólnotach parafialnych – czytamy w liście, który otrzymają członkowie Akcji Katolickiej.

– Jestem bardzo wdzięczny członkom Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej za zaangażowanie w różne formy posługi w ciągu 25 lat. Ta organizacja katolicka może poruszyć społeczeństwo, „wyrwać” ludzi z pewnej stagnacji. Jestem przekonany, że Kościół tarnowski będzie się rozwijał także dzięki sile duchowej i intelektualnej, którą noszą w sobie członkowie Akcji Katolickiej – dodaje biskup.

Ks. Jan Bartoszek, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej mówi radiu RDN, że to ważny dokument.

– Jestem wdzięczny Księdzu Biskupowi za list skierowany do członków Akcji Katolickiej i księży asystentów. Dokument bardzo obszerny, podejmujący ważne kwestie dla Akcji Katolickiej, ukazujący też perspektywę naszego działania. Jubileusz 25-lecia to czas podsumowania. Chcemy też patrzeć w przyszłość, w którym kierunku powinniśmy się rozwijać. List Biskupa Tarnowskiego pokazuje nam pewne obszary, które możemy podejmować – dodaje.

Obchody 25-lecia Akcji Katolickiej odbędą się w sobotę, 19 września w Tarnowie. Mszy św. o 9.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie będzie przewodniczyć biskup tarnowski Andrzej Jeż. Transmisja uroczystości w radiu RDN. Po Mszy odbędzie się jubileuszowe spotkanie w tarnowskim seminarium.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
ks. Jan Bartoszek
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN