Bez legitymacji, składek i list obecności – ruszyło duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców [ZDJĘCIA]

09.02.2019

Ludzie biznesu, którzy chcą swoje przedsięwzięcia tworzyć z Bogiem, mają już wspólnotę w Nowym Sączu. W piątek (9.02) przy sądeckiej bazylice ruszyło duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców. Będzie ono działać na wzór tego, które w Krakowie tworzą księża sercanie.

Formacja Talent ma gromadzić twórczych i przedsiębiorczych chrześcijan. Comiesięczne spotkania jaki odbywać będą się w sercu Sądecczyzny mają dać też możliwość na oderwanie się od codziennego zabiegania.

–  Tu jest bardzo ciekawa formuła, która sprawdza się od 20 lat działania tego duszpasterstwa w Polsce. Niema żadnych stałych składek, legitymacji, list obecności. Jest zupełnie luźna forma. Biblijnie tak jak św. Paweł wykorzystywał te miejsca, które były w świecie judaizmu, pojawiał się i coś proponował. Tak samo tu nie tworzymy czegoś nowego tylko działamy w miejscu, które już jest – mówi sądecki przedsiębiorca Czesław Bogdańskie.

Na comiesięczne spotkania zaproszeni są nie tylko działający na rynku przedsiębiorcy, ale też młodzi ludzie czy osoby myślące o biznesie. Spotkania podzielone są na dwie części – pierwszą modlitewną, a drugą integracyjno-dyskusyjną.

 

 

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy