Diecezja: „Bilet dla Brata” na pielgrzymim szlaku

21.08.2015

Caritas Diecezji Tarnowskiej zacheca pielgrzymów aby wlaczyli sie w akcje „Bilet dla Brata”, która wpisuje sie w przygotowania do przyszlorocznych Swiatowych Dni Mlodziezy w Krakowie.

Akcja towarzyszy od pierwszego dnia tarnowskim pielgrzymom zmierzajacym na Jasna Góre. W kazdej grupie wolontariusze Szkolnych Kól Caritas szerzej przyblizaja te tematyke – powiedzial ks. Ryszard Podstolowicz, dyrektor tarnowskiej Caritas, który odwiedzil pielgrzymów.
„Bilet dla Brata” to wsparcie tych, którzy chca przyjechac na SDM, a których zwyczajnie na to nie stac. – Dzisiaj to my mozemy wspomóc innych, dlatego zachecam aby wlaczyc sie w akcje – powiedzial. Pielgrzymom towarzyszy oznakowany samochód Caritas „Bilet dla Brata” oraz namiot, w którym mozna nabyc gadzety, koszulki, parasolki czy opaski na reke z napisem „Pomagam, bo kocham”.  – Beda przypominac to nasze podzielenie sie tym, co posiadamy z bardziej potrzebujacymi – mówil pielgrzymom ks. Ryszard Podstolowicz.

Specjalnie oznakowany samochód dotrze do Czestochowy. W dniu zakonczenia pielgrzymki bedzie na ulicy Hektarowej, wtedy do akcji moga wlaczyc sie bliscy pielgrzymów, którzy przyjada witac ich i modlic sie na walach Jasnej Góry.

Mówi ks. Ryszard Podstolowicz:

 

Małgorzata Miczek-Zabawa
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN