Biskup Andrzej Jeż poświęcił witraże i organy w kościele w Łukowicy [ZDJĘCIA]

02.12.2017

Podczas odpustu ku czci patrona parafii św. Andrzeja biskup Andrzej Jeż poświęcił nowe organy, witraże i polichromię w kościele w Łukowicy. Msza św. miała niecodzienną oprawę muzyczną, bo obok majestatycznej muzyki organowej, zabrzmiała Orkiestra OSP Łukowica, a wszystkich ujął koloraturowy sopran Elżbiety Towarnickiej.

Witraże powstawały przez dziewięć lat w krakowskiej Pracowni Witraży „Ars Vitrea” Lesława Heine. Autorem ich projektu jest Józef Stec z Nowego Sącza.

Witraże przedstawiają tajemnice różańcowe, Trójcę Świętą, a także sanktuaria polskie i zagraniczne oraz świętych – mówi ks. Wiesław Majca, proboszcz Parafii św. Andrzeja apostoła w Łukowicy.

Obok witraży ordynariusz diecezji tarnowskiej poświęcił polichromię, przedstawiająca  m.in. sceny z życia Chrystusa i św. Andrzeja (ich autorami są Józef Stec i Artur Stec), oraz 39-głosowe organy. Instrument trafił do Łukowicy z Niemiec i został poddany gruntownej renowacji.

Uroczystość odpustowa w Łukowicy zgromadziła nie tylko wiernych z parafii, ale także z sąsiednich miejscowości i ich rodziny.

To wspaniała tradycja, podtrzymywana w wielu parafiach naszej diecezji, że na uroczystości odpustowe zaprasza się swoich krewnych z całej Polski – podkreśla biskup Andrzej Jeż.

Radio RDN Małopolska i Nowy Sącz transmitowało Mszę św.  z Łukowicy na żywo.

Janusz Bobrek
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy