Biskup Leszek Leszkiewicz poświęci kamień węgielny w Brazzaville [ZDJĘCIA]

04.12.2018

W Republice Konga powstaje sanktuarium św. Jana Pawła II. Tarnowscy misjonarze pracujący w Brazzaville przygotują parafię do tego wydarzenia i czekają na gości z Polski.

Do Konga lecą bp Leszek Leszkiewicz i ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupi ds. misji.

W Brazzaville będzie poświęcenie kamienia węgielnego i dzwonu w nowej parafii, którą organizują tarnowscy kapłani ks. Maciej Fleszar i ks. Karol Kuźma. To nowa wspólnota, którą oni zawiązują, ale już od dawna gromadząca się na modlitwie w prymitywnych warunkach – dodaje.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sanktuarium św. Jana Pawła II w Brazzaville odbędzie się 15 grudnia pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza z Tarnowa oraz abpa Anatola Milandou z Brazzaville.

Tarnowska delegacja podczas misyjnej podróży odwiedzi także innych misjonarzy pracujących w Republice Konga. Będzie się też modlić przy grobie ks. Jana Czuby.

Miesiąc temu minęło 20 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Bp Leszek Leszkiewicz stanie przy jego grobie i tam będzie celebrował Mszę św. – mówi ks. Czermak.

Na zakończenie wizyty, w Brazzaville zostanie odprawiona Msza św. z okazji 45-lecia obecności księży diecezji tarnowskiej w Republice Konga. Ewangelię głosi tam pięciu naszych kapłanów.

Posłuchaj:
Krzysztof Czermak
Ewa Biedroń, fot. archiwum ks. Macieja Fleszara
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy