W drodze do domu – #Bóg #Ojczyzna #działanie

29.04.2019

Pod takim hasłem odbyły się kolejne już rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Młodzi z całej diecezji spędzili ubiegły weekend w Błoniu k. Tarnowa, aby, jak mówi ks. Jakub Misiak, naładować duchowe akumulatory.

Jeszcze raz zgromadziliśmy się na skupieniu, nazwaliśmy to rekolekcjami, może właśnie po to, aby odświeżyć wszystko, przemyśleć pewne sprawy. Samo znaczenie słowa rekolekcje to odzyskać coś na nowo, zastanowić się – dodaje kapłan.

Jednym z prowadzących rekolekcje był asystent generalny KSM ks. Andrzej Lubowicki.

To co powiedział papież Franciszek do młodych, że macie być Bożym teraz. Chodzi o to, aby młodzi poczuli aktualne potrzeby ich współbraci, bliźnich, środowisk młodzieżowych i zaangażowali się na rzecz ich, oczywiście motywowani wiarą. Myślę,że nawet bardzo chcą się angażować tylko tej młodzieży trzeba dziś złożyć pewne propozycje. Trzeba stworzyć pewną atmosferę, pewien klimat do zaangażowania. To wymaga pewnego wysiłku. Myślę, że ze strony duszpasterzy, rodziców, za tych, którzy są odpowiedzialni za wychowanie i przekaz wiary.

Szymon, który przyjechał z Zabawy odkrył dzięki tym rekolekcjom jaką wartość ma czas.

Zachęcił mnie do tego kolega, który od dłuższego czasu mówił o tych rekolekcjach. Myślę, że na pewno dają mi czas. uzmysłowiłem sobie jak on jest ważny. Żeby spędzić go nie tyle przed grą, jak miałem w zwyczaju, ale żeby go lepiej spożytkować.

Wiktoria z Lisiej Góry jest fanką wyjazdów organizowanych przez KSM.

Z doświadczenia wiem, że takie KSMowskie są najlepszymi wyjazdami, które mogłam przeżyć w moim życiu i po prostu chce się przebywać w otoczeniu ludzi, którzy szanują moje poglądy i dogadujemy się w kwestiach chrześcijańskich i naprawdę  wszystko jest super – atmosfera. Przede wszystkim dla Boga też przyjechałam.

Świadectwem podzieliła się także Magdalena Drozd z Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych. Mówiła o zaangażowaniu i zaprosiła młodych na kolejne warsztaty muzyczne, które odbędą się w czerwcu w Łącku.

Posłuchaj:
ks. Andrzej Lubowicki
ks. Jakub Misiak
Wiktoria
Sebastian
Katarzyna Antosz, archiwum KSM
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN