Bp Jeż: Bądźmy dla siebie podporą, pokrzepiajmy się życzliwością i dobrocią

16.03.2020

Wykorzystajmy tę trudną sytuację także jako czas rekolekcji, nieśmy wzajemną pomoc – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy św. w tarnowskiej katedrze.

W Eucharystii zgodnie w wytycznymi podczas pandemii koronawirusa uczestniczyło do pięćdziesięciu osób. Liturgia była transmitowana przez radio RDN.

– Niech ten czas służy wzmożonej modlitwie, przemyśleniu najważniejszych spraw, zobaczeniu kruchości naszych ludzkich światów, w których jednak zawsze możemy doświadczyć bliskości Boga, pogłębić naszą osobistą relacje z Nim. Niech ta sytuacja zbliży także nas na do siebie. Bądźmy dla siebie podporą, nieśmy wzajemną pomoc, pokrzepiajmy się życzliwością i dobrocią – dodał biskup.

Duchowni i osoby życia konsekrowanego będą każdego dnia o godz. 20.30 odmawiać różaniec o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zachęca wszystkich wiernych świeckich, aby w łączności z duchownymi modlili się w tych intencjach.

W radiu RDN różaniec w tej intencji będzie o 20.30.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN