Bp Leszek Leszkiewicz odwiedził misjonarzy w Andach [ZDJĘCIA]

25.01.2020

Bp Leszek Leszkiewicz poświęcił w jednej z peruwiańskich parafii obraz Jezusa Miłosiernego i nadał w ten sposób wezwanie małemu kościołowi.

Niedawno wykończona świątynia w wiosce Ayacancha jest pierwszą w tamtejszej diecezji, poświęconą Miłosierdziu Bożemu. Proboszcz ks. Stanisław Knurowski wybudował kościół dzięki ofiarom zebranym w diecezji tarnowskiej podczas urlopu w parafiach: Laskowa, Rajbrot, Stróże i Wojakowa.

Biskup Leszek Leszkiewicz odwiedził pięciu tarnowskich misjonarzy posługujących w wysokich Andach. Gość z Polski był także w seminarium duchownym w Huancavelica, gdzie do kapłaństwa przygotowuje się 30 młodych Peruwiańczyków.

Parafia w Colcabamba położona na wysokości 2970 m n.p.m. By jednak do niej dotrzeć trzeba było się wspiąć na poziom 3800 m n.p.m. Od czterech lat posługuje w tej wspólnocie ks. Wiesław Mikulski, jeden z najstarszych tarnowskich “Peruwiańczyków”, bo swoją posługę na tej ziemi podejmuje już 22 rok.

Gość z Polski był także w parafii Iscuchaca, gdzie proboszczem jest ks. Jan Baran. By dotrzeć to tej miejscowości położonej na wysokości 2945 m n.p.m. trzeba było tym razem wspiąć się na 4200 m. Iscuchaca jest miejscem, gdzie przez rok zamieszkali pierwsi misjonarze tarnowscy przybyli do Peru w 1991 roku.

Biskup zatrzymał się również w Huando, najwyżej położonym miasteczku z wszystkich innych, gdzie pracują misjonarze tarnowscy (3600 m n.p.m.). Tu przyjęli go księża Wiesław Tworzydło i Grzegorz Łukasik. Obaj są długoletnimi misjonarzami posługującymi w Peru.

W sobotę, 25 stycznia, przewidziane jest spotkanie z miejscowym biskupem Isydrio Bario Bario.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN