Centralne uroczystości odpustowe ku czci Przemieniania Pańskiego [ZDJĘCIA]

06.08.2020

Bóg zaprasza nas do zjednoczenia swoich problemów, trosk i całego życia z Jezusem na Górze Tabor – mówi biskup Andrzej Jeż ordynariusz diecezji tarnowskiej. Dziś (6.08) podczas centralnych uroczystości Przemienienia Pańskiego w sądeckiej bazylice biskup Andrzej Jeż przewodniczył sumie odpustowej.

Gdy nasze troski oddamy Przemienionemu Jezusowi , zostaną przemienione przez moc, która płynie z Eucharystii – dodaje biskup Andrzej Jeż.

– Wiemy, że są osoby, które potrafią nas przemienić pozytywnie, nasze życie, wzrastamy, a tu jest coś więcej niż człowiek – tu jest Bóg, wiec tym bardziej jeżeli zjednoczymy się z Chrystusem, a takim kulminacyjnym momentem jest Eucharystia, to wówczas właśnie to nasze życie zostaje niemal wpisane, wtopione w życie Jezusa Chrystusa i dokonuje się oczyszczenie i wydobywa się piękno naszego życia, głębia i otwarcie na nieskończoność w Jezusie Chrystusie.

Na uroczystościach centralnych pojawili się wierni z Sądecczyzny i pobliskiego regionu. Wyjątkowo suma odpustowa odbyła się na polowym ołtarzu.
Jutro (7.08) podczas każdej Mszy Świętej odpustowej kapłani udzielą Sakramentu Namaszczania Chorych.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN